У потрібний момент відеореєстратор стане самим правдивим свідком і допоможе вирішити спірну ситуацію на дорозі. Завдяки досягненням в області сучасних технологій, можливості відеореєстраторів значно розширилися і тепер поєднують в собі потужний функціонал, широту застосування і доступність.

На що слід звернути увагу і як вибрати відеореєстратор в автомобіль? Отже, кілька важливих моментів, які слід враховувати при покупці DVR.

 

1. Розрішення відео.


Всі автомобільні відеореєстратори діляться на кілька категорій, які являють собою значення, що вимірюється в кількості пікселів на 1 дюйм:


VGA
 640х480  (або наближене)
HD 1280х720  (або наближене) 1280х720  (або наближене)
FHD / Full-HD
1920х1080  (або наближене)
Super-HD / Quad-HD 
 2560х1440  (або наближене)
4K
 4096х2160 (або наближене)

Справедливості заради, хочеться сказати, що краще мати хоч якийсь реєстратор на борту, ніж не мати його взагалі! Навіть самий бюджетний VGA одним тільки своїм виглядом буде говорити про те, що «Я МАЮ ДОКАЗИ!». І якщо вже не означити номера підрізав вас автомобіля, то відновити загальну «картину» і хронологію подій в деталях - це він точно зможе. А це теж відноситься до доказової бази!

        Для більшої деталізації, вам знадобиться запис хоча б в якості HD (720p). Відзнятий матеріал буде відносно якісний для того, щоб розпізнати номерні знаки та інші деталі ситуації. І чим вище показник дозволу, тим більше деталізації і якості в зображенні буде присутній. Ціна теж буде рости пропорційно. Але сучасні технології, прогрес і конкуренція дозволяють пересічному громадянину вже без особливого болю «доторкнутися до прекрасного».


Чому в характеристиках пишуть відразу кілька значень розрішення (640х480 / 1280х720 / 1920х1080)?

 

  - Ви сильно здивуєтесь! Щоб вигідно відрізнятися ціною і, наприклад, продати VGA за ціною HD з наклейкою Full-HD! Або, в кращому випадку, HD видати за Full-HD. Особливо, це неможливо перевірити на китайських інтернет-майданчиках. Де 90% моделей взагалі не мають ні бренду, ні репутації, ні прикладів відзнятого відео матеріалу. І про якісь гарантії якості, відповідності та повернень взагалі не йдеться. Головне - приваблива ціна!      


 В однакових корпусах від різних виробників, може бути абсолютно різна начинка - це реалії сьогоднішньої конкурентної боротьби за ринок.


Так! В налаштуваннях можна вибирати так звану «Якість відео», але якщо апаратне (реальне) розрішення відео 640р, то при установці значень HD або Full-HD зображення всього лише розтягнеться до відповідного розміру, але ніяк не стане якісніше. Скоріше навпаки! Технічно це називається «інтерполяція зображення». Більш того, в режимі інтерполяції відеореєстратор, як правило, буде записувати меншу кількість кадрів в секунду (замість 30к / сек. Буде 25, або ще менше). Це пов'язано з додатковим навантаженням на процесор, який не здатний обробляти інші режими. Ви напевно помічали посмикування на відео або великі, «красиві» пікселі? Ось це і є інтерполяція.


- Як же зрозуміти, яке РЕАЛЬНЕ (апаратне) розрішення у конкретної моделі? В першу чергу, звертайтеся до продавця, якому Ви довіряєте! Поясніть вимоги до пристрою і визначитеся з бюджетом на покупку. Вам щось порекомендують. Не полінуйтеся заглянути в YouTube і знайти приклад зйомки тієї моделі, яка Вас зацікавила. Однак, і там можна «витягнути» картинку за рахунок деяких інструментів (стабілізація, насиченість, контрастність і т.п.). Але в цілому, вже будете мати уявлення. Подивіться огляди і почитайте відгуки.   


 Суть: чим більше апаратне (реальне) розрішення, тим вища і детальніша буде якість відзнятого матеріалу.


Розмір камери.

Все що перешкоджає хорошому огляду при водінні автомобіля, піддає вас додатковому ризику, тому уникайте великих розмірів відеореєстраторів, які можуть істотно обмежувати видимість. Тим більше, коли у вас є й інші потенційні перешкоди - звисають освіжувачі повітря, іграшки і т.п . Загалом, чим менше, тим безпечніше. В даний час стали популярними дзеркала заднього виду з вбудованим відеореєстратором. Вони бувають у вигляді накладок на штатне дзеркало, або як повноцінна заміна штатного. Безумовними перевагами таких пристроїв є компактність і багатофункціональність. Майже всі моделі мають додаткову камеру заднього огляду. Запис файлів йде з двох камер відразу, плюс режим парковки (при включенні задньої передачі на моніторі буде картинка з задньої камери). У більш дорогих моделях на ОС Android присутній GPS-навігатор і функціональні можливості смартфона. 

Кріплення відеореєстратора.

 Звертайте особливу увагу не тільки на тип кріплення (присоска, або майданчик з двостороннім скотчем), але і на його конструкцію. Показовим є місце фіксації корпусу до кріплення. Якщо площа зіткнення дуже мала, будьте впевнені, що в цьому місці щось трісне або поламається. До всього іншого, можлива і зайва вібрація камери.

    У гонитві за оригінальністю виробники вигадують різні варіанти і типи кріплень, що досить сильно ускладнює нам з вами завдання пошуку і придбання нового. Найбільш поширеними варіантами вважаються:

- Салазки з направляючої. Простий і надійний варіант кріплення, який добре фіксує пристрій і при цьому легко знімається з майданчика.- Салазки з фіксатором. Фіксує добре, але знімати реєстратор буде вкрай незручно! Часто, така конструкція досить тендітна. Наприклад, ця модель кріплення була поламана мною особисто, в момент тест-драйву. :)
- Салазки з контактною групою. Зручне і досить надійне кріплення, яке виключає можливе провисання кабелю і розхитування гнізда порту З.У. Іноді, контакти можна протерти спиртом в якості профілактики окислення.- Гвинтове кріплення. Найнадійніший тип кріплення. Все добре фіксується і тримається. Якщо є необхідність знімати прилад кожен день, то єдиний недолік - при установці потрібно виставити правильний ракурс і добре затягнути гайку. За кілька днів до цього можна звикнути.
- Магнітне з контактною групою. Одне з найоригінальніших і зручних кріплень, з яким можна впоратися однією рукою. Має можливість повороту в бік водійського вікна (в більшості випадків). Однак, були й такі моделі, де магніт був настільки сильним, що просто відклеюється від основи. (Це - гарантійний випадок.)
З приводу того, що краще - присоска або скотч, сказати однозначно не можна. Приймайте до уваги якість силікону і пластика присоски, так само як і якість двостороннього скотчу (краще 3М). Важлива площа контакту майданчики зі склом, а також вага самого реєстратора. Майте на увазі, що на шовкографії в районі дзеркала заднього виду присоска не буде триматися. А майданчик з 3М може залишити після себе сліди. Хоча і виглядає значно компактніше в інтер'єрі. Тримайте в машині запасний шматок стрічки.


Ємність накопичувача. Як правильно підібрати карту пам'яті для відеореєстратора.


Камери з роздільною здатністю 1080p (Full-HD) і вище, повинні зберігати більші обсяги даних. Деякі моделі оснащені 2 камерами, де запис проводиться в два канали. Тому подбайте про достатній об'єм картки пам'яті.

      Як мінімум, розраховуйте на 16-32 ГБ пам'яті. Чим вище дозвіл камери, тим більше ємності пам'яті буде потрібно. Наприклад, одна година з роздільною здатністю 720p може займати від 1 до 2 ГБ пам'яті, в той час як година з роздільною здатністю 1080p може бути приблизно 5-6 ГБ. Враховуйте це при покупці карт microSD. Клас картки повинен бути не нижче 6-го, а краще class 10! Це забезпечить швидкий процес стирання старого файлу і запису нового, без пропусків і затримок. І хоча записи йдуть циклічно, майте на увазі, що реєстратор повинен зберігати захищені від автоматичного стирання файли - саме тому рекомендуємо не сильно економити на ємності карт!


Живлення відеореєстратора. Варіанти підключення і автономність.


Вбудований акумулятор, в першу чергу, служить для збереження оперативних системних даних (настройки, дата, час і тд). Тому, не варто розраховувати на тривалу автономну роботу саме автомобільного відеореєстратора. Заряду вистачить на 5-10 хв - це якщо ще батарея «жива». І чим менше розмір пристрою, тим швидше воно розрядитися! У маленькому акумуляторі мало ємності. Саме тому, передбачений адаптер живлення від бортової мережі. Його заявлений діапазон, в основному, 9-32v. І він завжди повинен бути підключений до реєстратора під час руху автомобіля.


 Альтернативний спосіб підключення живлення до відеореєстратора - це приховане з'єднання, найчастіше, з проводкою замка запалювання або кнопкою start / stop. Зарядний пристрій ховається під обшивкою передньої панелі і підключається до тих контактів, на які «приходять» плюс і мінус після запуску двигуна або відповідного положення ключа запалювання. Цей метод установки потребує певних знань і навичок, тому, краще звернутися до фахівців, які також допоможуть акуратно заховати дріт під обшивку салону та вивести його зверху, де він точно не буде вам заважати або бовтатися.


Швидкість запису (кількість кадрів в секунду)


Звертайте увагу на характеристики. Заявлена ​​швидкість запису може розповісти багато про що. Наприклад, запис при 25 кадрах / сек. поступатиметься якістю 30-ти, або 60-ти кадрів / сек. Зазвичай, 25 к / сек. говорить про слабкий процесор. Якщо вказана швидкість 30 кадрів / сек. в режимі HD, а в режимі Full-HD - 25к. / сек., то можна зробити висновок, що реальний дозвіл відео буде саме в режимі. Хороший показник - це 60к. / Сек. Деталізація в режимі стоп-кадру буде на порядок вище, але пам'ятайте, що і обсяг вихідних файлів виросте в два рази.

 Оптимальне і найпоширеніше значення - 30 кадрів в секунду (при апаратному розрішенні).

 

  Нічне бачення.

«Нічне бачення» - це перебільшення! А якщо точніше - маркетинговий хід. Відео-реєстратори в описі яких Ви знайшли цю опцію оснащені компактними ліхтариками у вигляді діодного (видимого) або інфрачервоного (невидимого оку) підсвічування. При цьому, навіть інфрачервоне або світлодіодне підсвічування не допоможуть освітити дорогу, так як їх дальність складає всього 2-4м! Цього може бути достатньо хіба що при зйомці розмови зі співробітником поліції, або ким-небудь ще.


Фари, вогні міста і вуличні ліхтарі іноді можуть забезпечити достатнє освітлення, але ключовим показником є ​​світлочутливість матриці самого пристрою! Для оцінки цього параметра найкраще подивитися приклад відеозйомки в нічний час саме тієї моделі, яка Вам підходить за іншими характеристиками і ціною.
 

Кут огляду

Хорошим показником кута огляду вже вважається діапазон від 120 до 160 градусів. Чим ширше кут огляду, тим краще. Однак, більші будуть помітні оптичні спотворення, які повинні компенсуватися за рахунок установки додаткових лінз в об'єктив пристрою.


Лінзи в автомобільних відеореєстраторах.

Лінзи передбачені конструкцією для того щоб збільшити кут огляду, сфокусувати зображення і при цьому пропустити якомога більшу кількість світла на матрицю. Так само вони служать для компенсації оптичних спотворень, таких як ефект «риб'ячого ока», віньєтування і т.п. У тому числі і для максимального фокусування по краях кадру - це важливий параметр, особливо коли необхідні деталі при стоп-кадрі. Тому, кількість і якість лінз теж в значній мірі впливає на вихідне зображення.

 

Налаштування дати і часу.

За замовчуванням є в будь-який прошивці. Функція накладення дати і часу може відключатися. Але має істотне значення в разі юридичних суперечок!


Автоматичне увімкнення / вимикання.

Абсолютно всі автомобільні реєстратори включаються при запуску двигуна і відключаються, коли двигун автомобіля вимкнеться. Точніше, коли подається або відключається харчування на прикурювач. Це обов'язкова функція, тому що відеореєстратори корисні тільки тоді, коли вони включені. :)

            

Запис при русі

Цю функцію Ви побачите майже у всіх меню. Вона працює так: реєстратор перебуваючи у включеному стані (!) Починає процес запису тільки якщо в кадрі з'являється рух, або змінюється картинка. Відверто кажучи, не завжди пристрій встигає записати потрібну інформацію, та й пошук необхідного ролика теж стає не дуже зручним.


Циклічний відеозапис.

У всіх моделей присутня ця функція. Однак, вона може бути виключена. Коли сховище реєстратора (SD-карта) заповнене, можуть статися дві речі: він припиняє запис, або він повертається назад і перезаписує найстаріші ролики. Пам'ятайте, що зупинка запису це великий ризик, і ви можете опинитися без доказів в найпотрібніший момент. Щоб цього уникнути перевіряйте налаштування, вибирайте параметр «циклічна запис вкл.», Тривалість ролика - 3 хв. або 5хв.


Режим паркування / Охорона / Сторож

Деякі моделі оснащені цією вельми корисною функцією з такою ж, або аналогічною назвою. Завдяки вбудованому шок-сенсору, коли пристрій вловлює вібрацію (удар по машині, наприклад) він автоматично включається в режим запису і пише короткий ролик в окрему папку. Найчастіше, в цьому режимі використовується вбудований акумулятор, який має невелику ємність. Тому, радимо звертати увагу на його стан і, при необхідності, зробити сервісну заміну (якщо він, наприклад, здувся або перестав тримати заряд). Більшість виробників відносять акумулятор до не гарантійних елементів, які можна легко вивести з ладу шляхом підключення зарядного пристрою з іншими параметрами на виході, або перегріву на сонці. Не сильно дивуйтеся, якщо доведеться оплатити вартість акумулятора.


Датчик впливу (Шок-сенсор / G-sensor).

Деякі камери, зараз таких більшість, розпізнають ДТП, потім автоматично зберігають файли в окрему папку, захищаючи їх від стирання. Деякі моделі можуть автоматично включатися, під час удару, навіть якщо авторегістратор був вимкнений.


Зверніть увагу! Якість доріг в Україні бажає кращого, від чого шок-сенсор може реагувати на вибоїну як на удар. Рекомендуємо ставити в налаштуваннях середню, або мінімальну чутливість датчика, в деяких випадках навіть відключати його! Інакше карта буде заповнена «захищеними» файлами повністю і запис зупиниться.


GPS модуль в автомобільних відеореєстраторів

Всупереч уявленням деяких споживачів про навігаційні можливості реєстратора (хоча бувають і такі девайси!), це всього лише GPS-приймач, який може фіксувати вашу швидкість і відображати її в титрах (поруч з часом і датою). Це дуже зручно при вирішенні будь-якої спірної ситуації. За умови, що ви дотримуєтеся правил і дотримуєтеся допустимого швидкісного режиму, в зворотному випадку, включення цієї функції може обернутися проти Вас. Більш просунуті моделі мають вбудовану базу даних камер фіксації дорожнього спостереження і поліцейських постів. Заздалегідь попереджаючи про наближення до них.


При наявності вбудованого GPS-приймача можуть відображатися об'єкти POI.

Розширений функціонал і додаткові можливості сучасних автомобільних відеореєстраторів.

HDR, WDR, Time-Lapse, Speed Cam, LDWS, FCWS, DEWARP Контроль наближення до об'єкта, Контроль руху по смузі, Антисон.


Функція WDR (Wide Dynamic Range) або HDR (High Dynamic Range) - перекладається як розширений динамічний діапазон зображення. Це поліпшені технології обробки фото і відео, які підвищують якісні характеристики передачі яскравості, контрасту і кольору. Працює технологія за принципом суміщення декількох кадрів (з різною витримкою) в один з найбільш оптимальними параметрами для нашого сприйняття. Дуже корисна функція в відеореєстраторах, бо дає змогу зробити засвічені об'єкти (номерні і дорожні знаки) більш читабельними. А надто темні ділянки кадру висвітить. Швидка адаптація камери при перепадах з мінімального освітлення на максимальне і навпаки відбувається саме завдяки цій технології. І в даний час, вона все частіше впроваджується виробниками в весь наш арсенал підручних пристроїв: смартфони, камери, автомобільні відеореєстратори і безліч інших гаджетів, які покликані фіксувати відео і фото.


Time-Lapse

Ще одне свіже рішення в «начинці» відеореєстраторів. Функція може бути реалізована як для творчих сюжетів, так і для фіксації обстановки поруч з вашим припаркованим автомобілем. Як це працює? Після активації функції Time-Lapse камера переходить в режим покадрової зйомки з інтервалом 1 кадр в 1 секунду (або іншим обраним вами інтервалом, якщо це передбачають настройки).

Так ви зможете зняти красиві пейзажі в іншому динамічному режимі, при цьому, заощадивши чимало пам'яті для їх зберігання на картці.

Або, в разі Вашої відсутності, зафіксувати зловмисника, а також ситуацію ще до того як включить запис відео G-сенсор (якщо був удар по машині).

Загалом, теж досить корисна функція! Зверніть увагу на те, що підключення харчування повинно бути незалежним від запалювання (якщо активована запис в режимі паркування). Інакше вбудований акумулятор пристрою не протягне й кількох годин у цьому режимі.


Speed ​​Cam.

Більшою мірою модна фішка в сучасних відеореєстраторах. Speed ​​Cam це файл з базою який Ви заливаєте в реєстратор. Яку базу заллєте, така і буде працювати скрізь, де буде прийом GPS.

Ефективність даної функції залежить від того наскільки, свіжа і актуальна інформація там встановлена. Від неактуальною бази може виявитися більше шкоди, ніж користі.


LDWS (Lane Departure Warning System).

Являє собою систему відстеження смуги руху автомобіля і сигналізує водієві про її зміну. Принцип роботи простий: камера відеореєстратора фіксує дорожню розмітку, визначаючи при цьому положення автомобіля щодо розділових смуг, і в разі зміни траєкторії руху спрацьовує система оповіщення. Доречніше використовувати цю функцію на трасі, оскільки на міських дорогах оповіщення будуть часто спрацьовувати при зміні смуги руху.

FCWS (Forward Collision Warning System) - є елементом, який контролює небезпечне зближення, а саме грунтуючись на зображенні, відстежує дистанцію до автомобіля, що йде попереду і в разі небезпечного зближення попередить водія сигналом.

DEWARP - це алгоритм який бореться з оптичними викривленнями, що виникли в результаті зйомки.


Якщо Ви не маєте часу на пошуки і аналіз технічних характеристик відеореєстратора, або це нова модель, тоді звертайтеся до продавця, якому Ви довіряєте. Порядний продавець дорожить своєю репутацією, завжди дасть реальну характеристику моделі, знає і не приховує ступінь її надійності, допоможе визначитися з вибором, запропонує знижку і буде радий заощадити Ваші гроші. У всякому разі, ми робимо саме так!

 

Оптимальний асортимент компактних і надійних автомобільних відеореєстраторів Ви зможете побачити на сайті autopresent.com.ua. Наші консультанти дадуть відповіді на всі питання, що залишилися, і допоможуть легко визначитися з вибором!


Сподіваємося, ця інформація була корисною для Вас!